top of page

מלאווי // 20.08.2008 - 29.07


29/7-1/8 טרק מולנגי MOLANJE

* יום ראשון- עלייה בנתיב התלול SKY LINE עד לCHAMBE PLATEA. בהמשך הליכה עד לבקתה CHEESPO שנמצאת ממש מתחת לפסגה הגבוהה. הבקתה עצמה גדולה מאוד ומרווחת

* יום שני- עלייה לפסגה SPITWA (3001M) הליכה תלולה מאוד וחלקה לעיתים. בחלק בסופי נדרש טיפוס על סלעים. ירדנו חזרה וישנו באותו בקתה.

* יום שלישי- ירידה לכיוון תחנת החשמל. בסיום קבענו שיאספו אותנו במוניות אופניים. הגיעו 5 רוכבים עם אופניים מפוקפקים. לרובם לא היו בלמים ולפחות פעמיים הם החליפו אופניים עם עוברי אורח.

בזמן הנסיעה נתקענו בחבורות ילדים שבדומה להרבה אפריקאיים אוהבים מאוד שמצלמים אותם ומראים להם את התמונות. אבל כאשר מצלמים עם פלאש הם משתגעים לחלוטין כאילו ראו שד. סיימנו את מסע האופניים בכביש ומשם בעזרת שתי מוניות המשכנו בחזרה לLEKABULA.


2/8 יום נסיעה וסידורים. בסוף היום הגענו לMANGOCHI בדרום אגם מלווי. עצרנו בpalm beach אתר נופש וקמפיינג יפה לחוף האגם אם כי שקט במיוחד.


3-4/8 ב PALM BEACH- ג'יי וקריס בהתקפת שלשולים אפילו לקחו חדר במחיר מופקע. בדיעבד, אין טעם לעצור ב PALM BEACH אלא עדיף להמשיך לפחות לקייפ מקלייר.


5-7/7 ב CAPE MKLEIR הגענו בערב לכפר על האגם. האזור מאוד תיירותי עם הרבה מלונות על החוף, למקומיים יש רצון עז למכור כל דבר אפשרי. עם זאת, הכפר יפה מאוד עם שוק מעניין וחיים מקומיים שמתנהלים על האגם.

התאכסנו בfat mankey לחןף באם. ביום עשינו צלילת מים מתוקים ראשונה באזור האי לספינה טרופה. הראות הייתה בינונית עד רעה, אבל עדיין תצורת הסלע מרשימות והדגים הצבעוניים מזכירים אקווריום ביתי. כמובן שספינה טרופה תמיד עושה צלילה מהנה.

ביום למחרת שכרנו את אחד מנערי החוף לקחת אותנו ליום באי הקטן שמול הכפר. התחלנו את היום בחתירה ארוכה בקאנו (בדומה למקורו אבל הרבה פחות נוח), המשיך שנרקול באי ארוחת צהריים של דגים ואורז והמשך חתירה ושנרקולים.


8/8 יום נסיעה ארוך במיוחד לנקטה ביי NKHATA BAY. הגענו ונכנסנו למיוקה וילג' MGOKE VILLAGE שללא ספק זוכה בתחרות הבקפקרס. החיסרון היחיד שלא ניתן לישון ליד הרכב.


9-15/8 מבלים על חוף האגם במיוקה. כל יום יצאתי לשחייה מעבר למפרץ. בנוסף צלילה נוספת שהייתה טובה מעל המצופה בעקבות ראות מצויינת ומזל עם הדגים השונים:

- ה- UPSIDE DOWN FISH שחי מתחת לסלעיים ומעביר את רוב זמנו על הגב

- ה - MAUTH BREEDERS שהאם שומרת על להקת דגיגיה בתוך הפה

- שפמנון גדל בין הסלעים

מכיוון שקריס ואיריס נרשמו לקורס צלילה אני וג'יי עזבנו לכיוון KAMLES כדי להעביר לילה במקום שונה, איתי שמלווה אותנו בימים האחרונים הצטרף אלינו.


מעשה השוד- בדרך חזרה מהעיר לכיוון מיוקה בחור צעיר מקומי חטף לאיריס את התיק. בתוך התיק היו כ600$ וכרטיס אשראי. איריס בהיותה לוחמת עשויה ללא חת, לא התבלבלה ופתחה במרדף. הגנב ברח לכיוון הכפר ולרוע מזלו המון אנשים בדרך ראו אותו וזיהו אותו.

חבורת ילדים מקומית עזרה לאיריס לנסות למצוא אותו. ללא הצלחה.

בינתיים השמועה התגלגלה למיוקה. אני ג'יי ואיתי יצאנו לחפש את איריס. אחרי שוטטות קצרה בכפר מצאנו אותה בלווית צעירים מקומיים בדרך לתחנת המשטרה. הגשנו תלונה והנחנו שהכסף כבר אבוד... להפתעתנו כי רבה, התעוררנו בבוקר להודעה מרעישה שהתיק הגיעה למיוקה. מה שמפתיע יותר, שמסתבר שכל הכסף בתיק.

הגנב בעצמו הגיע חבול ומוכה בלווית דודו כדי להחזיר את הגניבה. מסתבר שהשמועה עשתה לה כנפיים במהירות והגנב נתפס והוכה כהוגן וכן אולץ להשיב את האבידה ולהתנצל... מערכת הצדק המקומית יעילה במיוחד ופועלת באופן דומה באזורים כפריים באפריקה.


16/8 נסיעה דרך MAZUZU לMYIKA שמורת טבע על רמה גבוהה מעל האגם. הגענו אחרי החשיכה לchilinda camp.


17/8 טיול רגלי בmyika plateu הנוף שטוח מאוד על נחלים רדודים שחוצים, הרבה אנטילופות מסוגים שונים. לצ'אקה נזילת שמן שהולכת ומחמירה בדיפרנציאל הקדמי (צד שמאל). השמן נוזל לתוך מיסב הגלגל ומתערבב בגריז ואז נשפך החוצה מאחורי הגלגל. החלטתי לחזור לMZUZU כדי לתקן.


18/8 הורדנו את ג'יי ואיתי בRUMPE והם ממשיכים לליוינגסטוניה.

אני איריס והיילי נסענו לMZUZU. במוסך פגשנו את ג'וני ששיכנע אותנו ליסוע חזרה למיוקה וילג' (פגישה מחודשת עם כריס שלא הצטרף לניקה).


19/8נסיעה לLIVINGSTONIA בדרך הישנה דרך עמקים מאוד יפים שבהם מגדלים בננות, פלפלים, פאפיות ועוד על המדרונות התלולים. הגענו אחה"צ נכנסנו לביקור קצר במוזיאון-

הכפר הוא למעשה מיסיון שהוקם במקום באמצע המאה ה19, עם השנים התפתח ונהיה לכפר גדול המנוהל ע"י המיסיון ובו מס' בתי ספר וכן אוניברסיטה. בערב פגשנו את ג'יי ואיתי בחזרה בMASHROOM FARM. בקפקרס מדהים שנמצא מעל הצוק המשקיף אל האגם.ילדים באפריקה תמיד מלוכלכים.


20/8 באזור LIVINGSTONMIA- הליכה למפלים וכן לחווה החקלאית שהוקמה ע"י אנגליה.

6 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

לפני הטיול

דרקשברג- בגבול לסותו דרא"פ, ניתן לעשות טרקים לאורך החוף לקייפטאון. פלטנברג- ביי 8- עצירה יפה, חוף יפה הרמנוס- ניתן לראות ליוויתנים מהיבשה סדרברג- שמורה צפונית לקייפטאון, יש טרקים מפלי אוגרביס- שמורה י

טיפים שארז רשם לפני הנסיעה בחנות "למטייל" בחיפה

2+ צמיגים ספייר, אומים ספייר לגלגל כבלי התנעה סט פלאגים ספייר + מפתח, כבלי הצתה (מחבר מפלג לפלאגים) פיוזים מכל הסוגים, רצועות ספייר (אלטרנטור, מזגן, הגה כוח) מנורות פנימית וסט תיקון, קומפרסור שמן ספיי

טיפים - דרום אפריקה

דרקשברג- בגבול לסותו דרא"פ, ניתן לעשות טרקים לאורך החוף לקייפטאון. פלטנברג- ביי 8- עצירה יפה, חוף יפה הרמנוס- ניתן לראות ליוויתנים מהיבשה סדרברג- שמורה צפונית לקייפטאון, יש טרקים מפלי אוגרביס- שמורה י

Comments


bottom of page