top of page

טנזניה // 15.09.2008 - 04.09


4/9 סיור תבלינים בבוקר/ צהריים. בחוות התבלינים ראינו את דרכי הגידול של התבלינים המוכרים: שורש הזנגביל, פי אגוז המוסקט והמעטפת האדומה שלו שגם ממנה מפיקים תבלין, שורש הכורכום והכמון, עלי הקארי החריפים, פירות הפלפל, פרי ההל שגודל על הרצפה, פולי קפה שגדלים על העצים ועוד תבלינים פחות מוכרים.


5/9 שתי צלילות מול סטוק טאון.


6/9 נסיעה לNUNGWE לינה בJUMBO BRO.


7/9 שתי צלילות באזור MMEMBA ATOL לאורך קיר ארוך עם סחף חזק מאוד והשנייה באזור ריף בדרום האטול. .בערב פגשנו את אופז מדריך צלילה מישראל ואת סטאר וקרולין חצי יהודיה מקליפורניה.


8/9 שתי צלילות מול הקצה הצפוני של האי.


9-10/9 ב NUNGWE על החוף.


11/9 חזרנו לDAR בטנזניה בטיסה, חויה אפריקאית ללא כרטיסים וללא שום בדיקות.


12/9יום סידורים בDAR בערב ארוחת דגים שהכנו במדורה red snaper ושרימפס.


13/9נסיעה לMTWARA לינה בCLIF BAR הנסיעה עצמה רובה בכביש טוב למעט חלק של כ100 ק"מ.

בערב ניסינו לברר על המעבורת לחצות למוזמביק.


מעשה שקרה בטנזניה ב13/9- "WHAT IS TO BE SURE…"

לפני שחצינו למוזמביק הגענו לMTWARA שם בקושי רב מצאנו אתר קמפינג ובו פגשנו את BABU. ספק שד ספק בא שתלוש לחלוטין מהנוף המקומי עם פנים נעימות וזקן לבן, ואישה פולנייה ואנגלית מעולה. כששאלנו לשמו אמר שלאיש כמוהו אפשר לקרוא ME (שפירושו "איש" בסווהילית) שאלנו על המעבורת והוא אמר שהיא טבעה לפני 3 חודשים וכעת ניתן לחצות עם קנו או בגשר שספק קיים ספק לא.

כששאלנו אם הוא בטוח הוא חייך ואמר: "WHAT IS TO BE SURE…" ובאמת מה זה להיות בטוח(חוץ מהמוות) BABU הציע שניסע עד למעבורת וכך נהיה בטוחים (למרות שמה זה אמור להיות בטווח) אנחנו הבנו את כוונתו ולא התפלאנו כשהסתובב ללכת לשירותים ופשוט התפוגג לחלל הריק...


מסתבר שהמעבורת טבעה לפני כ3 חודשים. אפשרות החצייה הם על שני סירות קנו מחוברות שעליהם מעלים את הרכב- אופציה יקרה (400$) ולא ברור כמה היא בטוחה. או על גשר זמני שנמצא כ200 ק"מ מערבית לחוף לא ברור עם הגשר קיים או לא ואם ניתן לחצות. בנוסף אין מעבר גבול רשמי ולכן יש להחתים דרכונים בתחנת ההגירה הקרובה.


14/9 נסענו ל-RILAMBO נקודת החצייה במעבורת במטרה להשיג מידע על הגשר ולנסות להחתים דרכונים לחצייה. כשהגענו הסתבר שהמעבורת אכן טבעה, קצינת המכס דאגה לתת לנו מכתב שיאשר חציה אך קצינת ההגירה התעקשה שעלינו להחתים דרכונים בתחנה הקרובה לגשר בMASUGURU לכן התחלנו בנסיעה מערבה לכיוון MASARI לנו בMASASI.


15/9 פגשנו את פקיד ההגירה של MASUGULU והוא תפס איתנו טרמפ דרומה. החתמנו דרכונים ונסענו לחצות את הגשר בmtammbaswara .הגשר זמני וכרגע ממשלת סין מסייעת בבניית גשר קבוע. בצד המוזמביק המשכנו עד תחנת ההגירה הקרובה בNYAPA (NGAPA) קצין ההגירה עשה טעות מצערת והחתים לנו חותמת כיציאה במקום כניסה. ההבדל היחיד בין החותמות הוא שבחותמת הכניסה החץ מצביע שמאלה וביציאה ימינה.... נקווה שלא יצור בעיות בחציה לדרא"פ.בלילה נשארנו לקמפינג בחצר של תחנת ההגירה.

5 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

לפני הטיול

דרקשברג- בגבול לסותו דרא"פ, ניתן לעשות טרקים לאורך החוף לקייפטאון. פלטנברג- ביי 8- עצירה יפה, חוף יפה הרמנוס- ניתן לראות ליוויתנים מהיבשה סדרברג- שמורה צפונית לקייפטאון, יש טרקים מפלי אוגרביס- שמורה י

טיפים שארז רשם לפני הנסיעה בחנות "למטייל" בחיפה

2+ צמיגים ספייר, אומים ספייר לגלגל כבלי התנעה סט פלאגים ספייר + מפתח, כבלי הצתה (מחבר מפלג לפלאגים) פיוזים מכל הסוגים, רצועות ספייר (אלטרנטור, מזגן, הגה כוח) מנורות פנימית וסט תיקון, קומפרסור שמן ספיי

טיפים - דרום אפריקה

דרקשברג- בגבול לסותו דרא"פ, ניתן לעשות טרקים לאורך החוף לקייפטאון. פלטנברג- ביי 8- עצירה יפה, חוף יפה הרמנוס- ניתן לראות ליוויתנים מהיבשה סדרברג- שמורה צפונית לקייפטאון, יש טרקים מפלי אוגרביס- שמורה י

Comments


bottom of page